Fort Loderdejl, grad na jugu Floride bio je ove godine domaćin svetskog prvenstva za veterane. Od 18. do 22. novembra učešće na ovom takmičenju uzelo je 1000 takmičara iz celog sveta. Trener džudo škole Mijalković, Marko Mijalković, aktuelni prvak Evrope, osvojio je bronzanu medalju na ovom takmičenju.

U prvom meču Marko se susreo sa višestrukim svetskim i evropskim prvakom, Vitalijem Merenkovim, od koga je izgubio na vazari iako je u početku meča vodio sa blagom prednošću. U drugom meču Marko je pobedio odličnog ukrajinskog takmičara Similova, vicešampiona Evrope na ipon tehnikom učimata.

U trećem meču Marko je pobedio na dve kazne brazilskog takmičara Hajeka. U četvrtom meču odnosno finalu repasaža Marko je na ipon zahvatom držanja pobedio Alamova iz Tadžikistana.

U meču za treće mesto Marko je pobedio ruskog takmičara Gadzieva i tako osvojio bronzanu medalju.